Motyw graficzny Warsaw Home 2019

„Jestem” – o haśle przewodnim i motywie graficznym tegorocznych targów

Zacznijmy od korzeni… Idea targów bierze się z łączenia ludzi, dawania im tego, czego potrzebują. To oni znajdują się w centrum zainteresowania. To właśnie tę myśl oddał Tomek Kuczma, projektując przewodni motyw graficzny Warsaw Home 2019:

„Warsaw Home to przede wszystkim łączenie. Łączenie ludzi, biznesów i pokoleń. To również wielka platforma wymiany doświadczeń, pomysłów, wiedzy i kontaktów.

Przewodni motyw graficzny tegorocznych Targów oparłem na idei jednej linii, łączącej ludzi skupionych wokół tworzenia pięknych, wartościowych i nowoczesnych przedmiotów, które wzbogacają wnętrza naszych domów i przestrzeni wspólnych. Od początku czułem, że muszę nadać mu formę obiektu, a nie tylko dwuwymiarowej grafiki. Motyw twarzy, zasugerowany przez zespół Warsaw Home, rozwinąłem w formie obrazu przedstawiającego tłum targowych gości, narysowany jedną kreską. Obraz stał się punktem wyjścia dla stworzenia motywów graficznych dla Warsaw Home, Poland Design Festival oraz Design Forum.

Podobnie jak w przypadku samych Targów obraz czyta się różnie w zależności od perspektywy.

Z daleka widzimy całość jako energetyczną plamę, buzującą kolorami i kształtami. Z bliska dostrzegamy poszczególne twarze, orientujemy się, kto z kim rozmawia i zaczynamy zwracać uwagę na detale.

Tytuł „Jestem” – hasło przewodnie tegorocznej edycji Targów – w kontekście obrazu podkreśla moje przekonanie, że lepiej jest być razem niż osobno”.

 

Czarno-biała wersja, motyw graficzny targów Warsaw Home 2019
Motyw graficzny Warsaw Home 2019 w wersji czarno-białej

Więcej o Tomku Kuczmie, projektancie motywu przewodniego Warsaw Home 2019:

 

Tomek Kuczma

 

Tomek Kuczma

Projektant graficzny specjalizujący się w identyfikacji wizualnej i strategii komunikacji.

Autor plakatów, okładek płyt, typografii oraz surrealistycznych obrazów, rysunków i komiksów. Multiinstrumentalista. Twórca instalacji video i animacji. Przez wiele lat współtworzył warszawski kolektyw audio-wizualny RDKillers. Autor logotypów i systemów identyfikacji dla takich marek jak m. in. Kayax Music, Festiwal OFF Camera czy systemu płatności mobilnych BLIK. Zdobywca m.in. dwóch nagród Red Dot Design Award, Brand Identity Grand Prix oraz kilku nagród KTR.

W duecie z projektantką Mają Ganszyniec tworzy strategie marek i identyfikacje wizualne dla polskich przedsiębiorstw o długiej tradycji, ale niedomagającym wizerunku. Dotychczas wspólnie nadali nowe oblicze takim firmom jak Davis Fabrics z Bielska-Białej czy Beskidzkie Fabryki Mebli „BeFaMe”. Od 2018 roku współtworzy markę meblową Nurt, w której pełni funkcję Art Directora. Więcej na tomekkuczma.com.