Warsaw Home

Warsaw Home to czterodniowe Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz organizowane w PTAK Warsaw Expo. Podczas wydarzenia prezentowane są oferty producentów i dystrybutorów z branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej oraz dodatków. Warsaw Home charakteryzuje koncept mieszany – stanowi zarówno platformę biznesową dla międzynarodowych kontraktacji, a także przestrzeń dla pasjonatów wyposażenia wnętrz. Warsaw Home to miejsce zrzeszające architektów, projektantów wnętrz, właścicieli firm, sklepy oraz klientów indywidualnych.

Wydarzenie traktuje szeroko tematykę wykończenia i wyposażenia wnętrz. Uważamy, że na całość wnętrza składają się wszystkie wzajemnie oddziałujące na siebie jednostki. Urządzając zaczynamy od podstaw czyli podłóg, ścian, drzwi a kończymy na meblach i dodatkach.

Targi składają się z 4 poniższych stref tematycznych:

  1. SELECTED DESIGN meble
  2. DECO  dekoracje, tekstylia, oświetlenie
  3. KITCHEN & DINING  meble, akcesoria kuchenne oraz AGD
  4. INTERIOR FINISH  podłogi, panele i materiały do ścian (płytki, panele, beton architektoniczny, zielone ściany), drzwi, kominki, armatura łazienkowa

IV edycja targów Warsaw Home i wydarzenia towarzyszące odbędą się w dniach 3 –6 października 2019 roku w Ptak Warsaw Expo.

 


Organizator

Organizatorem targów jest Warsaw Home Expo Sp. z o.o. –  spółka należy do Grupy Ptak posiadającej ponad 25-letnie doświadczenie w organizacji targów.

Twórcą i dyrektorem targów jest Kasia Ptak. W 2016 roku zorganizowała I edycję targów Warsaw Home oraz Poland Design Festival.

KASIA PTAK

Pomysłodawczyni i CEO targów WARSAW HOME

“Do stworzenia Warsaw Home zainspirowała mnie siła polskiego meblarstwa i skala jego eksportu. Już pierwsza edycji pokazała, że brakowało w Polsce tego typu wydarzenia. Chciałabym, aby Warsaw Home było wymieniane jednym tchem obok takich targów jak te organizowane w Mediolanie czy Paryżu. Celem naszego wydarzenia jest stworzenie miejsca, które będzie platformą biznesową do zawierania międzynarodowych kontraktacji, ale też miejscem spotkań wszystkich pasjonatów dobrego designu. Mając na uwadze komfort zarówno naszych wystawców jak i odwiedzających stawiamy przede wszystkim na jakość, dlatego chcemy zgromadzić u nas najlepsze światowe marki – niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzą.”

 

JAN SZADKOWSKI

Dyrektor Artystyczny WARSAW HOME

Jan jest projektantem wnętrz. Współtworzył warszawską pracownię projektową SH STUDIO, obecnie jest partnerem w JOD ARCHITECTS. Jego pasją jest kolor. A w pracy projektowej najważniejsze dla niego jest poszukiwanie równowagi we wnętrzach. Z Warsaw Home związał się w 2017.

 

„Warsaw Home to najważniejsza impreza targowa w Polsce i Europie Środkowej. Pomimo swej krótkiej historii – awansuje do czołówki regionu dzięki pasji i ciężkiej pracy naszego zespołu. Rozwój WARSAW HOME udowadnia też, jak bardzo wyczekiwaną przez branżę meblarzy i architektów jest imprezą. Staramy się, by z każdą edycją lepiej spełniać naszą misję: bycia platformą wymiany myśli i udanych interesów. I to w coraz piękniejszym opakowaniu”

 


Statystyki

Na trzeciej edycji Warsaw Home (4–7 października 2018) pojawiło się 623 wystawców, w tym 119 z zagranicy. Ekspozycje odwiedziło 67 325 osób z 65 krajów, z czego 22 223 to profesjonaliści (29% z zagranicy), m.in. architekci i dystrybutorzy. W 2017 roku wydarzenie odbyło się w trzech halach, w 2018 roku wystawcy zajęli już pięć, o łącznej powierzchni ponad 120 tys. m kw.

Zachęcamy do kontaktu w celu pozyskania szczegółowych statystyk.

Powierzchnia wystawiennicza
Liczba marek
Odwiedzający 2018

Galeria

Edycja 2018
Edycja 2017