Spotkanie Sztuki i Biznesu

Ekspozycja charytatywna na Targach Warsaw Home!

„Recycling Art RM58” to inicjatywa artystyczna MAG Modern Art Gallery mająca na celu przemianę 7 słynnych foteli RM58 przez 7 artystów: Magdalenę Głodek, Magdalenę Lenartowicz, Maję Aleksandrę Gackowską, Agnes Maj, Szymona Hołubowskiego, Łukasza Kosińskego i Tymoteusza „Tymsky’ego” Kokczyńskiego.

Każdy z artystów, zainspirowany dziełem Modzelewskiego, nadał fotelowi wyjątkowy charakter, pokrywając go farbą w swoim unikalnym stylu. W świecie przesytu i nadmiaru rzeczy artyści sięgają coraz częsciej do przedmiotów już powstałych, aby tchnąć w nie nowe życie i pokazać je w zupełnie nowej, artystycznej odsłonie.

Te wyjątkowe meble do obejrzenia już 19-22 pażdziernika w Hali F na targach Warsaw Home

Finałem całego projektu będzie listopadowa aukcja charytatywna, a zebrane środki zasilą konto warszawskiego Domu Ronalda McDonalda, który bezpłatnie pomaga rodzinom z całej Polski, przyjeżdżającym z dzieckiem do Szpitala Pediatrycznego UCK WUM.

Często w domach członkowie rodziny mają swój ulubiony mebel, nie przypadkiem jest to najczęściej fotel! RM 58 wspiera Dom Ronalda McDonalda, bo jest ukochanym fotelem dla tych, którzy mają szczęście go wciąż posiadać, bo jest piękny, przytulny, idealnie sprawdza się, gdy na kolana mamy czy taty wspinają się dzieci – mówi Katarzyna Rodziewicz, Prezes Fundacji i Dyrektor Wykonawcza.

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji oraz do wsparcia akcji!