W dniach 7-10 listopada 2023 roku Ptak Warsaw Expo zamieniło się w europejską stolicę branży wnętrzarskiej. Warsaw Home&Contract otworzyło przed odwiedzającymi nowe możliwości networkingowe, dało inspirację między innymi od Karima Rashida oraz dostarczyło architektom i projektantom narzędzi do rozwoju.

Ptak Warsaw Expo to europejskie centrum biznesowych innowacji. To miejsce, które od lat integruje sektory, stwarzając optymalne warunki do rozwoju poszczególnych branż. Gwarantem tego jest zarówno doświadczony zespół i lokalizacja obiektów, jak również innowacyjny system wystawienniczy, pozwalający na rozwinięcie biznesowych możliwości.

Międzynarodowe targi wnętrz, Warsaw Home&Contract, od lat stanowią platformę kontraktacyjną dla projektantów wnętrz, architektów, deweloperów czy właścicieli lokali poszukujących innowacyjnych systemów dla swoich przedsiębiorstw. To miejsce, w którym potrzeba spotyka się ze zindywidualizowaną i dopasowaną pod wymagania odbiorcy odpowiedzą. Jest to możliwe dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu i czasie producentów i dystrybutorów mebli, ceramiki, armatury, rozwiązań wentylacyjnych, okien, drzwi, podłóg, oświetlenia czy tekstyliów.

Warsaw Home&Contract – jedno wydarzenie, wiele możliwości

Warsaw Home&Contract to tak naprawdę sześć wydarzeń w jednym. Część „Furniture” poświęcona była branży meblarskiej, „Textile” tekstylnej, „Light” oświetleniowej”, „Kitchen” kuchennej, „Bathroom” łazienkowej i „Build” szeroko pojmowanemu budownictwu. Dzięki wprowadzonej wariantywności, skupieniu na poszczególnych branżowych segmentach, odwiedzający zostali zaznajomieni z szeroką gamą ofert, znaleźli odpowiadające swoim potrzebom rozwiązania i mogli poznać trendy dotyczące każdego sektora branży.

Wśród wystawców znaleźli się zarówno liderzy sektora, jak i marki niszowe, z wysoce sprecyzowaną grupą docelową. Łączyła je wysoka jakość oferowanych produktów i zaufanie klientów, które zdobywali przez lata. W tym gronie byli między innymi WESAL, Dion, REJS, Flora Point x Dormax Design, Świat Kominków, Blum, Zieta, Fabryka Sypialni, Eurofirany, Nowodvorski, DRE, Forner, ERKAD, Mo.Blo, Befame, Hastens, Pracownia AGD, Richmond, PUSZMAN, Estetica czy Olta.

Karim Rashid, networking, edukacja dla architektów i projektantów. To wszystko miało miejsce podczas 7. edycji Warsaw Home&Contract

Warsaw Home&Contract to event dopasowany do szerokiego, aczkolwiek sprecyzowanego grona odbiorców. Dlatego też przygotowano różnorodne wydarzenia towarzyszące.

Odwiedzający mogli spotkać się i zadać pytania jednemu z najważniejszych współczesnych projektantów i designerów na świecie, Karimowi Rashidowi. Ponadto, Lubosz Karwat, którego prace można podziwiać między innymi w tureckiej ZEUGMA, poprowadził warsztaty mozaiki artystycznej.

Tradycyjnie elementem targów były również archiDAY, czyli warsztaty oprogramowania dla architektów i projektantów. Poruszono między innymi kwestię AI, ENSCAPE, SketchUp, CAD Decor Pro czy Gardenphilia Designer. W Strefie Ognia zaplanowano pokazy, a także merytoryczną wiedzę z zakresu między innymi obecnych i przyszłych zagadnień prawnych dotyczących ogrzewania biomasą. Na Scenie Głównej Warsaw Home&Contract odbywały się prelekcje na temat ochrony własności intelektualnej w designie czy home stagingu.

Sukces 7. edycji Warsaw Home&Contract

Sukces 7. edycji Warsaw Home&Contract opiera się na zadowoleniu zarówno wystawców, jak i odwiedzających. Każda edycja przyciąga ich kilkadziesiąt tysięcy. Tak było i tym razem. Targi odwiedziło 53 523 uczestników z 46 krajów Europy i 8 spoza Starego Kontynentu. Te liczby pokazują jak szanowaną i wiążącą się z jakością marką jest Warsaw Home&Contract.