gift & deco

Wiedza potrzebna do działania czyli Design Forum

Design Forum, prawdziwa wisienka na torcie targów, zorganizowano dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z ważnymi zagadnieniami z branży projektowej. Przez cztery dni eksperci z Polski i zagranicy wymieniali się na scenie wiedzą i doświadczeniem. Wykłady i panele, które odbyły się w ramach tegorocznej konferencji, nawiązywały do hasła targów „Jestem”.

Osiem pasm tematycznych

Design Forum obejmowało aż osiem pasm tematycznych, które każdego dnia otwierała inna myśl przewodnia. Pierwszy dzień konferencji upłynął pod znakiem świadomości („I’m conscious”), drugi – odpowiedzialności („I’m responsible”), a jeszcze kolejny – dobrego samopoczucia („I’m well”). Jak rozumiane są te hasła m.in. w takich dziedzinach, jak projektowanie wnętrz, design i sztuka, zrównoważony rozwój czy przewidywanie trendów, opowiadali eksperci i gwiazdy światowego wzornictwa. Odwiedzający targi mieli niepowtarzalną okazję, żeby wysłuchać wykładów wielu interesujących osób.

Wyjątkowi goście

O projektowaniu wnętrz opowiedzieli m.in. Jaime Beriestain z Chile i Hiszpanii, Robert Majkut z Polski oraz Nelson Ruiz-Acal i Cate Högdahl, czyli duet projektantów ze Szwecji i Hiszpanii. Z kolei o tym, co oznacza dla projektanta globalna perspektywa, mówili Marcus Fairs (Wielka Brytania), założyciel i redaktor naczelny portalu Dezeen.com, oraz projektanci Christophe Pillet(Francja) i Stefan Diez (Niemcy). Świadome działanie wybrzmiało natomiast w wykładach Richarda Huttena (Holandia), Luci Nichetto (Włochy) i Davida Trubridge’a (Wielka Brytania).

Karim Rashid na scenie Design Forum (fot. Radek Zawadzki)
Karim Rashid na scenie Design Forum (fot. Radek Zawadzki)

Nie zawiedli się też ci, którzy czekali na wykłady tak barwnych postaci, jak Karim Rashid (USA), Matteo Cibic (Włochy), Matti Klenell (Szwecja) i Daniel Svahn (Szwecja). Oni bowiem nie tylko pięknie projektują, ale też wspaniale opowiadają! Karim Rashid wygłosił wykład m.in. o tym, dlaczego projektowanie powinno być innowacyjne. Z kolei Matteo Cibic zwrócił uwagę, że design może być też świetną zabawą, a świat oprócz zrównoważonego rozwoju potrzebuje również odrobiny magii.

Gorące dyskusje

Poza tymi ciekawymi wystąpieniami gwiazd designu podczas Design Forum można było wysłuchać interesujących dyskusji panelowych, m.in. o ekodesignie czy designie przestrzeni modowych. Na tej samej scenie rozstrzygnięto konkurs Wnętrze Roku SAW.

Z całą pewnością przez halę F, w której odbywała się konferencja, nie można było przejść obojętnie! Często zdarzało się, że raz po raz ktoś spontanicznie (zupełnie wcześniej nie planując, że weźmie udział w wykładach) zostawał na widowni Design Forum pod wpływem dobrej energii i emocjonalnych przekazów, jakie dobiegały z głośników. I oto chodziło! Warsaw Home 2019 udowodniło, że możliwe jest stworzenie wydarzenia, o którym wszyscy będą długo pamiętać – nie tylko ze względu na interesujących wystawców i piękne stoiska, ale też wydarzenia towarzyszące, przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym.